با اطمینان خرید کنید

پاورپوینت دیکانستراکشن

پاورپوینت دیکانستراکشن
žپاورپوینت دیکانستراکشن 
 
 
 
ديكانستراكشن در فارسى به ساختار زدایی، شالوده شكنى، واسازى، بنيان فكنى، ساختارشكنى و بنیان فكنى ترجمه شده است. شايد اين كثرت اسامى به دليل آن باشد كه ديكانستراكشن يك نگرش چند وجهى و چند معنایی به دال ومدلول و هرنوع متنى دارد. و شايد هم به دليل آن است كه هنوز ابهامات و سؤالات زيادى در مورد ديكانستراكشن در كشور ما وجود دارد.

در نيمه اول قرن بيستم مهم ترين مكتبى كه ادامه دهنده فلسفة مدرن محسوب مى شد، فلسفة اصالت وجود بود. ژان يل سارتر (1980- 1905)، فيلسوف فرانسوى، يايه گذار اين مكتب است. او خردگرايى مدرن، كه توسط دكارت، كانت و ساير بزرگان مدرن مطرح و تبيين شده بود، را اساس فلسفة خودقرارداد. سارتر معتقد به خرد استعلایی است. از نظر وی، "فرد ماهيت خويش را شكل مى دهد و نبايد از اين عامل در مسيرشخصيت فرد غافل ماند... سارتر آزادى بى قيد و شرط را از امكانات ذهن آدمى دانست. به نظر اوآدمى آزاد است هرچه مى خواهد اختيار كند و به همين جهت است كه بايد او را مسئول انتخاب های خود دانست ".

ازنيمة دوم قرن اخير، فلسفة مدرن و مكتب اصالت وجود و خردباوری از طرف مكتب جديدی به نام مكتب ساختارگرايى مورد پرسش قرارگرفت. اين مكتب در ابتدا توسط فرديناند دو سوسور، زبان شناس سوييسى و لوى استراوس، مردم شناس فرانسوى، مطرح شد.
 ساختارگرايى واکنشى در مقابل خرد استعالايى و ذهنيت مدرن است. ساختارگراها معتقدند كه عاملى مهم تر از ذهن وجود دارد كه ييوسته مورد بي مهرى قرارگرفته و آن ساختار زبان است. ساختار ذهن مبنايش زبان است. انسان به وسيله زبان با دنيای خارج مرتبط مى شود. هر ذهنيتى موكول به ساختار زبان است. لوى استراوس، زبان و ساختارآن را درفهم ماهيت ذهن آدمى سخت واجد اهميت شمرد وگفت:
ž• مکتب دیکانستراکشن یکی از شاخه‌های مهم فلسفه پست‌مدرن محسوب می‌شود و نقدی بر بینش  ساختارگرائی و تفکرمدرن است؛ و هدف از آن گسستن از مفاهیم مطلق گذشته و پیوستن به وادی‌های ناشناخته آینده است.

• تاثیری که این مکتب در معماری بر جای می‌گذارد بیشتر در بعد ظاهری آن مطرح گشته و مفاهیم زیبایی‌شناختی آن را دگرگون می‌سازد، از اینرو بررسی جنبه‌های زیبایی‌شناسی معماری دیکانستراکشن ضرورت می‌یابد
žزیبایی‌شناسی دراین قرن به تعمیم‌دهی بازتاب‌هایی خاص در تاریخ پرداخت؛ بازتاب‌هایی که به زعم نگارندگان ”باز تعریفی” را در واژگان زیبایی‌شناسی به وجود آورد تا امکان احساس لذتی در ادراک‌کننده را بر اثر هیجان و تمایل به ادراک تجربه‌ای جدید بر پایه ”دگرادراکی” مبتنی بر ”دگراندیشی” فراهم گرداند و پس از ادراک توسط حواس و یا انتقال به مرکز اندیشه، واکنش‌هایی مبتنی بر تجربه‌های اندوخته شده را برانگیزاند.

تحليل ساختارهاى ژرف پديده هاى فرهنگى به آدمى مدد مى رساند تا ساخت و كار آن را بشناسد و از اين رهگذر به رموز تحولات اجتماعى و فرهنگى واقف گردد. به نظر او، ساختارهای فرهنگى از انگاره هاى زبانى ييروى مى كنند".

ž استراوس ماهيت بشر، رسالت بشر و آزادی بشر را كه سارتر مطرح كرد، به زير سؤال برد. از نظر استراوس، سارتر موجودی است پاريسى با بینش پاريسى. استر اوس مى گويد:"ژان پل سارتر ذهنيت و شعور تكوين يافته در محيط های دانشگاهى پاریس را به كل بشريت در همة نقاط عالم و درسراسر تاريخ تعميم داده و تعينات تاريخى راناديده گرفته است. اگر به عقيده ی دكارت همه چیز آگاهانه شکل مى گيرد، به نظر استر اوس، ساختارهای فرهنگ، اساطير و اجتماع آگاهانه نيست، همه آنها در ساحت ناخودآگاه شكل مى گیرد  و مؤلفى ندارد.

به طوركلى، "روش ساختارشناسى، يافتن وكشف قوانين فعاليت بشرى در چارچوب فرهنگ است كه با كردار و گفتار آغاز مى شود. رفتار و كردار نوعى زبان است. به همين دليل ساختارگراها، ساختارهاى موجود در پديده ها را استخراج مى كنند.

اگرچه مكتب ساختارگرایی فلسفه و جهان بينى مدرن را مورد شک و ترديد قرارداد، ولى خود اين مكتب نيزمورد سؤال ونقد فلاسفة پست مدرن وخصوصأ پساساختارگراها قرارگرفت. چنانچه ميشل فوكو، كه خود از بطن ساختارگراها ظهوركرد، در مورد مكتب فوق مى گويد: كليت بخشيدن به ساختارها ما را ازمسائل عينى فرهنگ وجامعه غافل مى كند. منطق آنها منطق خشكى است وبه ما اجازه نمى دهد به هويت ها در دوران هاى مختلف توجه كنيم ". لذا مكتب ساختارگرایى را مى توان يک مكتب بينابين دو مكتب مدرن وپست مدرن تلقى كرد
  • جوایز ایزنمن
  • کتابهای آیزنمن
  • آثار آیزنمن
  • مرکز هنرهای وکسنر:
  • توجه به فرم در کار آیزنمن
  • چند ویژگی از خانه های طراحی شده توسط ایزنمن:
  • زاها (ظه)حدید:
  • پنج خصوصیت در مورد کار های زاها حدید:
  • ایستگاه اتش نشانی ویترا:

پیش نمایش

برای دیدن پیش نمایش اسلاید ها بر روی لینک زیر کلیک کنید

 http://s9.picofile.com/file/8332268768/dasdadsadaa.JPG

متن بالا فقط قسمتی از اسلایدهای  پاورپوینت میباشد، بعد از پرداخت آنلاین ، نسخه کامل فایل را دانلود نمایید 

تعداد اسلاید : 110
فرمت: پاورپوینت با قابلیت ویرایش  ppt

مناسب برای ارایه کلاسی  در کنفرانس ها

فروشگاه ما زیر مجموعه سایت filesell می باشد  که  دارای نماد اعتماد الکترونیکی  دو ستاره  وثبت شده در سامانه ساماندهی می باشد ( از بخش پیوندها قابل بررسی می باشد) بنابراین میتوانید با خیالی آسوده اقدام به خرید با درگاه های امن بانکی  نمایید

در صورت هرگونه مشکل در روند خرید و دریافت فایل از طریق بخش پشتیبانی ویا ایمیل سایت (بخش تماس با ما) مشکل خود را اعلام بفرمایید

در صورت نارضایتی ازفایل می توانید مبلغ خود را پس بگیرید

با توجه به محدودیت های ایجاد شده توسط برخی از بانکها در خریدهایی با مبالغ کمتر از 5000 تومان مانند بانک ملی و ...،خواهشمند است جهت انجام این قبیل خریدها از کارتهای سایر بانکهای بدون محدودیت مبلغ استفاده فرمایید

در هنگام خرید حتما ایمیل یا شماره تلفن خود را ثبت و نمایید در غیر این صورت کد رهگیری بانکی را حفظ نمایید امکان رهگیری فقط با موارد فوق امکان پذیر است

امکان 10 بار دانلود با یک پرداخت در 5 روز اینده وجود داردپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,280 تومان
(شامل 12% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Deconstruction_1951609_1878.zip16.9 MB