با اطمینان خرید کنید

پاورپوینت تأثیر روانشناسی محیط بر طراحی فضاهای عمومی

پاورپوینت تأثیر روانشناسی محیط بر طراحی فضاهای عمومی

 

 

 

مقدمه

با توجه به اینکه فضاهای عمومی در اصل متعلق به کلیه شهروندان و اقشار جامعه می باشد، باید به گونه ای طراحی شود که پاسخگوی بیشتر نیازهای مردم باشد.
بدین دلیل مطالعه برروی روابط اجتماعی در فضاهای شهری و بررسی و شناسایی عوامل تقویت کننده روابط اجتماعی از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.
برای شناخت بهتر محیط و تأثیر آن بر رفتار انسان نیز می بایست از طریق مباحث مطرح شده در روانشناسی محیط که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است، به مؤلفه های مؤثر و با اهمیت در این رویکرد دست یافت تا بدین وسیله ایده ها و عناصر مهم در طراحی مشخص گردند که منجر به خلق فضاهایی کارآمد و پاسخده گردند.
تاریخچه
جیفورد، اگون برونسویک و سپس کورت لوینرا پایه گذاران این رشته می داند. در کتاب جیفورد به اینکه برونسویک در سال 1943 برای نخستین بار اصطلاح روانشناسی محیط را به کار برده است اشاره می شود.
برونسویک همچنین بر لزوم تهیه طرحهای معرف به معنی طرحهای پژوهشی در برگیرنده متغییرهای محیطی بیشتر از آنچه در روانشناسی متداول است، تکیه کرده است. نظر وی بر این بود که محرکهای مورد بررسی باید معرف محرکهای واقعی جهان باشد.
لوین، دانشمند آلمانی، نظریه میدان را مطرح کرده است. لوین در آغاز عقیده نداشت که پوسته خارجی فضای زیست می تواند موضوع بررسی رشته روانشناسی قرار گیرد، ولی با گذشت زمان تغییر عقیده داد و به این نتیجه رسید که این بخش خارجی می تواند تحت عنوان روانشناسی اکولوژیک مطرح شود. لوین و بسیاری از شاگردان وی مانند روژه بارکر و هربرت رابت به پیشرفت رشته روانشناسی محیط کمکهای شایانی کرده اند. در مأخذ آلمانی زبان، هلپاخ نخستین پایه گذار روانشناسی محیط نامیده می شود
این دانش اولین بار توسط هلپاخ و با طرح این موضوع که تاثیر محیط خارجی و تاثیر رنگ و فرم تا چه میزان انسان را تحت تاثیر قرار می دهد به بیان نظرات خود پرداخته است.
در سالهای بعد از جنگ جهانی دوم، و به دلیل نیاز مبرم به توسعه روانشناسی اجتماعی و بویژه قرارگیری جوامع در شرایط تغییر سبب گردید تا روانشناسان در پی بکارگیری تئوریهای روانشناختی در زمینه های مورد نظر باشند.
از منظری دیگر علل و روند ایجاد و توسعه روانشناسی محیطی در دهه شصت میلادی در آمریکا مدنظر قرار گرفت. و طراحان و پژوهشگران زیست محیطی در جهت همکاری با یکدیگر برای ایجاد سکونتگاههای مناسب زندگی برای مردم این موضوع را مطرح نمودند.
عدم توجه به نیازهای فیزیولوژیک، ایمنی و روانی مردم در طراحی و ساخت فضاهای مسکونی منجر به تخریب بیش از چهل و سه مجموعه ساختمانی گردید. این واقعه به اندازه ای مهم بود که چارلز جنکز در کتاب زبان معماری فرا مدرن این واقعه را نمادی بر افول معماری مدرن دانست.
 
  1. مقدمه
  2. تاریخچه
  3. روانشناسی محیط
  4. روانشناسی رفتارگرايی
  5. روانشناسی میدان
  6. روانشناسی اکولوژيک
  7. رويکرد روانشناسانه به مفهوم احساس جمعی
  8. جمع بندی

پیش نمایش

برای دیدن پیش نمایش اسلاید ها بر روی لینک زیر کلیک کنید

 http://s9.picofile.com/file/8327642484/vxvcxvcvcccv.JPG

متن بالا فقط قسمتی از اسلایدهای  پاورپوینت میباشد، بعد از پرداخت آنلاین ، نسخه کامل فایل را دانلود نمایید 

تعداد اسلاید : 26
فرمت: پاورپوینت با قابلیت ویرایش  ppt

مناسب برای ارایه کلاسی  در کنفرانس ها

فروشگاه ما زیر مجموعه سایت filesell می باشد  که  دارای نماد اعتماد الکترونیکی  دو ستاره  وثبت شده در سامانه ساماندهی می باشد ( از بخش پیوندها قابل بررسی می باشد) بنابراین میتوانید با خیالی آسوده اقدام به خرید با درگاه های امن بانکی  نمایید

در صورت هرگونه مشکل در روند خرید و دریافت فایل از طریق بخش پشتیبانی ویا ایمیل سایت (بخش تماس با ما) مشکل خود را اعلام بفرمایید

در صورت نارضایتی ازفایل می توانید مبلغ خود را پس بگیرید

با توجه به محدودیت های ایجاد شده توسط برخی از بانکها در خریدهایی با مبالغ کمتر از 5000 تومان مانند بانک ملی و ...،خواهشمند است جهت انجام این قبیل خریدها از کارتهای سایر بانکهای بدون محدودیت مبلغ استفاده فرمایید

در هنگام خرید حتما ایمیل یا شماره تلفن خود را ثبت و نمایید در غیر این صورت کد رهگیری بانکی را حفظ نمایید امکان رهگیری فقط با موارد فوق امکان پذیر است

امکان 10 بار دانلود با یک پرداخت در 5 روز اینده وجود دارد

 

 

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,400 تومان
(شامل 10% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
tasir-ravanshenasi-mohit-_1929975_2780.zip2 MB