با اطمینان خرید کنید

پاورپوینت فرم در معماری

پاورپوینت فرم در معماری

 

 

 

 

 

فهرست مطالب

خلاصه بخش فرم از کتاب زیبایی شناسی در معماری :
.1صورت (=فرم) و شکل (گشتالت)
.2فرم و فرهنگ
.3صورت و ساختار
.4فرم های با قاعده
.5انتخاب فرم
.6تضاد صوری
چکیده مقاله ای پیرامون کتاب زیبایی شناسی

 .2 فرم و فرهنگ

همان طور كه زبان فقط وسيله اى است براى بيان افكار،خلق فرم هاى فيزيكى نيز احتياج به وجود تصورات ذهنى و فرم هاى اوليه دارند.زبان فرم ها نيز مانند پيام داراى پرت اطلاعاتى يا حشو هستند.حشو بسيار كم بدين معنى است مه شكل فاقد قسمت هاى زايد است.

در فرهنگ هاى قديمى پرت يا حشو در زبان فرم ها بسيار كم است.انتخاب هر فرم بنا به دليلى صورت گرفته بنابراين عملكرد مخصوص به خودش را داراست.
3. صورت و ساختار

اگر بخواهيم نظمى در دنياى فرم ها به وجود آوريم بايد آن ها را به دو دسته تقسيم كنيم:

فرم هاى با قاعده: اين فرم ها تابع قوانين هندسه هستند.پيام اين فرم ها داراى حشو زياد است چون قابليت پيش بينى در آن ها زياد است و ذهن مى تواند با اطلاعات كمى اين فرم ها را تكميل و بازسازى كند.فرم هاى با قاعده داراى استخوان بندى يا ساختار هستند.ادراك شكل با جست و جوى ساختار كه مى تواند مثلا يك محور تقارن يا طول هاى مشابه اضلاع يا زوايا و كانون ها و...باشد،آغاز مى شود. فرم هاى بى قاعده: اين فرم ها قاقد ساختارند.

قابل پيش بينى نيستند و به همين دليل بديع هستند.

فرم هاى بى قاعده را بر اساس قانون تجربه در ارتباط با فرم هاى نظيرش كه براى ما شناخته شده هستند مى بينيم يا به عبارتى ديگر تصويرى را در ذهن ما تداعى مى كنند.

4. فرم های با قاعد

 

٢.خط: در معمارى خطوط به عنوان حدود سطوح مطرح مى شوند.خط و سطح مكمل يكديگرند، تاكيد بر يكى از اهميت ديگرى مى كاهد و برعكس.خط فعال،سطح را غير فعال و خط غير فعال،سطح را فعال مى كند.خط راست بر عكس خط منحنى اثرى مشخص و انعطاف پذير در ذهن مى گذارد.خط مستقيم مايل داراى نوعى تحرك است.در طرح معمارى بر حسب نوع ساختمان از خطوط عمودى و افقى استفاده مى شود،در رنسانس خطوط عمودى افقى نقش اساسى را در تقسيم بندى ها دارند اما سبك باروك از تكيه بر اين خطوط براى بهتر نشان دادن خطوط مايل ومنحنى،صرف نظر شده است.

 

پیش نمایش

 

برای دیدن پبش نمایش اسلاید ها بر روی لینک زیر کلیک کنید

 

 http://s9.picofile.com/file/8327070676/hhddk.JPG

 

متن بالا فقط قسمتی از اسلایدهای  پاورپوینت میباشد، بعد از پرداخت آنلاین ، نسخه کامل فایل را دانلود نمایید 

 

تعداد اسلاید : 32
فرمت: پاورپوینت با قابلیت ویرایش  ppt

 

مناسب برای ارایه کلاسی  در کنفرانس ها

 

فروشگاه ما زیر مجموعه سایت filesell می باشد  که  دارای نماد اعتماد الکترونیکی  دو ستاره  وثبت شده در سامانه ساماندهی می باشد ( از بخش پیوندها قابل بررسی می باشد) بنابراین میتوانید با خیالی آسوده اقدام به خرید با درگاه های امن بانکی  نمایید

 

در صورت هرگونه مشکل در روند خرید و دریافت فایل از طریق بخش پشتیبانی ویا ایمیل سایت (بخش تماس با ما) مشکل خود را اعلام بفرمایید

 

در صورت نارضایتی ازفایل می توانید مبلغ خود را پس بگیرید

 

با توجه به محدودیت های ایجاد شده توسط برخی از بانکها در خریدهایی با مبالغ کمتر از 5000 تومان مانند بانک ملی و ...،خواهشمند است جهت انجام این قبیل خریدها از کارتهای سایر بانکهای بدون محدودیت مبلغ استفاده فرمایید

 

در هنگام خرید حتما ایمیل یا شماره تلفن خود را ثبت و نمایید در غیر این صورت کد رهگیری بانکی را حفظ نمایید امکان رهگیری فقط با موارد فوق امکان پذیر است

 

امکان 10 بار دانلود با یک پرداخت در 5 روز اینده وجود دارد

 

 

 

 

 

 
پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,280 تومان
(شامل 12% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
form-dar-memari-_1927245_6925.zip1.8 MB