با اطمینان خرید کنید

پاورپوینت ماکیاولیسم

پاورپوینت ماکیاولیسم

پاورپوینت ماکیاولیسم

 

سیر اندیشه های سیاسی و تحول نهاد های اداری

 

مناسب برای ارایه کلاسی  در کنفرانس ها

 

 

 

ماکیاولیسم

قرون وسطي با دو نهضتي كه در تاريخ به رنسانس (نوزايش) و رفورماسيون (اصلاح) مشهور است به پايان رسيد و دوران جديد آغاز گرديد.

آن دوره از تاريخ كه عموماً جديد ناميده مي‌شود. داراي جهان بيني فكري خاصي است كه از بسياري  جهات  با جهان بيني قرون وسطي تفاوت دارد.

يكي تضعيف حاكميت كليسا و ديگري افزايش قدرت علم. فرهنگ عصر جديد بيشتر دنيوي است و كمتر روحاني و ديني. دولتها روزبروز جاي كليسا را به عنوان مرجع حكومتي كه بر فرهنگ نظارت مي‌كند، مي‌گيرند. در ابتدا حكومت ملتها بيشتر در دست پادشاهان است، اما بعد، مانند يونان قديم، به تدريج حكومتهاي سلطنتي به دموكراسي مبدل مي‌شود و يا به دست جباران مي‌افتد. در سراسر اين دوره قدرت دولت ملي و وظايفي كه انجام مي‌دهد افزايش مي‌يابد

 

نفي حاكميت كليسا، كه جنبه تخريبي عصر جديد است از جنبه ترمي‌مي‌آيند، يعني قبول حاكميت علم، زودتر آغاز شد. در رنسانس ايتاليا علم سهم بسيار ناچيزي برعهده داشت. مخالفت با كليسا در اذهان مردم به زمان قديم مربوط بود و هنوز توجه به گذشته داشت، منتها به گذشته اي دورتر از كليساي قديم و قرون وسطي، نخستين حمله جدي علم انتشار نظريه كوپرنيك بود در سال 1543، اما اين نظريه نفوذي به دست نياورد.

حاكميت علم كه مورد قبول اكثر فلاسفه عصر جديد قرار دارد با حاكميت كليسا بسيار متفاوت است، زيرا كه حاكميت علم حاكميت عقلي است نه دولتي.

رهايي از قيد حاكميت كليسا منجر به رشد فرديت شد، و حتي به سرحد هرج و مرج رسيد. در اذهان مردم عصر رنسانس ـ انضباط چه فكري، و چه اخلاقي و چه سياسي ـ فلسفي مدرسي و حكومت ديني را تداعي مي‌كرد.

. هرج و مرج اخلاقي و سياسي ايتاليا در قرن پانزدهم وحشت آور بود و نظريات ماكياولي را برانگيخت. در عين حال آزادي از قيد و بندهاي فكري به بروز شگفت انگيز نبوغ هنري و ادبي منجر شد. هنگاميكه نهضت رنسانس به شمال كوههاي آلپ سرايت كرد ديگر آن روح هرج و مرج طلب را نداشت.

 

متن بالا فقط قسمتی از اسلایدهای  پاورپوینت میباشد، بعد از پرداخت آنلاین ، نسخه کامل فایل را دانلود نمایید 

تعداد اسلاید : 24
فرمت: پاورپوینت با قابلیت ویرایش  ppt

 

فروشگاه ما زیر مجموعه سایت filesell می باشد  که  دارای نماد اعتماد الکترونیکی  دو ستاره  وثبت شده در سامانه ساماندهی می باشد ( از بخش پیوندها قابل بررسی می باشد) بنابراین میتوانید با خیالی آسوده اقدام به خرید با درگاه های امن بانکی  نمایید

در صورت هرگونه مشکل در روند خرید و دریافت فایل از طریق بخش پشتیبانی ویا ایمیل سایت (بخش تماس با ما) مشکل خود را اعلام بفرمایید

در صورت نارضایتی ازفایل میتوانید مبلغ خود را پس بگیرید

با توجه به محدودیت های ایجاد شده توسط برخی از بانکها در خریدهایی با مبالغ کمتر از 5000 تومان مانند بانک ملی و ...،خواهشمند است جهت انجام این قبیل خریدها از کارتهای سایر بانکهای بدون محدودیت مبلغ استفاده فرمایید

امکان 10 بار دانلود با یک پرداخت در 5 روز اینده وجود داردپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,400 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 5,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
4915757098741793508_1919640_7287.zip136.3k