با اطمینان خرید کنید

پاورپوئینت نقش حسابرسی داخلی در حاکمیت شرکتی

پاورپوئینت  نقش حسابرسی داخلی در حاکمیت شرکتی

پاورپوئینت  نقش حسابرسی داخلی در حاکمیت شرکتی

مناسب برای ارایه کلاسی  در کنفرانس ها

 چارچوب مفهومی حسابرسی داخلی

در گذشته، وظیفه حسابرسی داخلی حفاظت از داراییهای واحد تجاری و کمک به ارائه اطلاعات حسابداری معتبر برای تصمیم گیری بوده است (Ibrahim, 2011). در واقع در تعریف سنتی، وظایف زیر بر عهده حسابرس داخلی قرار داشت: انعکاس رویدادهای مالی، ارزیابی و تحکیم کنترل های داخلی و اطمینان از حفظ منابع و دارایی ها. این وظایف در قیاس با تحولهای پدید آمده که بر کارکرد حسابرسی داخلی اثرگذار است، نگاه محدودی به این حوزه از کار و فعالیت در سازمان شمرده می شود. چنین نگرشی، حسابرسی داخلی را به مثابه چشم و گوش مدیریت می داند که بیشتر وظیفه اطمینان دهی به مدیریت نسبت به رعایت قوانین، مقررات و دستورالعملها را به عهده دارد (فخاریان، 1384).

 

nانجمن حسابرسان داخلی در 1991 حسابرسی داخلی را به این صورت تعریف می کند: «وظیفه ارزیابی مستقل، در داخل سازمان برای آزمون و ارزیابی فعالیت های سازمان.»

 

nامروزه نقش حسابرسی داخلی به طور چشمگیری تغییر یافته است. یکی از جامعترین تعاریف جدید حسابرسی داخلی، به وسیله سایر (Sawyer, 2003) ارائه شده است. وی حسابرسی داخلی را به این صورت تعریف می کند: «ارزیابی هدفمند و منظم عملیات مختلف و کنترل داخلی سازمان توسط حسابرسی داخلی به منظور تعیین اینکه:
nاطلاعات مالی و عملیاتی صحیح و قابل اتکاست.
nریسک های واحد تجاری قابل شناسیی و کاهش دادن هستند.
nمقررات خارجی و سیاست های داخلی، قابل قبول هستند و روشهای مورد استفاده، از  آن سیاست ها پیروی می کنند.
nضوابط عملیاتی رضایت بخش، کسب شده است.
nمنابع به طور کارا و با در نظر گرفتن صرفه اقتصادی، استفاده شده است.
nهدف های سازمان به طور مؤثر تأمین شده است.
nهمه این موارد در راستای هدف مشاوره مدیریت و برای کمک به اعضای سازمان در اجرای مؤثر مسئولیتهای حاکمیتی آنهاست.» این تعریف نشان می دهد که نقش حسابرسی داخلی از تأمین اعتبار و حفاظت دارایی ها به ارزش افزوده اعتبار و خدمات مشاوره از طریق نظارت، ارزیابی و بهبود مدیریت ریسک، کنترل و فرآیند حاکمیت و راهبری، انتقال داده شده است که برای حفظ و افزایش ارزش سهامداران و ذینفعان مهم می باشند (Drogalas et al., 2011).
nاز مطالب بالا مشخص است که کنترل داخلی، تنها ابزاری یک جانبه برای کنترل امور و صحت موقعیتهای معین نیست؛ بلکه روشی برای یافتن ارزش افزوده و دستیابی به شاخص اثربخشی و سودآوری در شرکت است (Karagiorgos et al., 2010).
nهارت بیان می کند که حاکمیت شرکتی زمانی در یک سازمان مطرح می شود که دو شرط وجود داشته باشد؛ اول اینکه یک مسئله نمایندگی یا تضاد منافع بین اعضای سازمان – مدیران، مالکان، کارکنان یا مشتریان – وجود داشته باشد و دوم اینکه هزینه های معاملاتی طوری هستند که این مسئله نمایندگی، با یک قرارداد حل نمی شود (Karagiorgos et al., 2010).فدراسیون بین المللی حسابداران در سال 2004 حاکمیت شرکتی را چنین تعریف کرده است: «حاکمیت شرکتی عبارت است از تعدادی مسئولیتها و شیوه های به کار برده شده توسط هیئت مدیره و مدیران موظف با هدف مشخص کردن مسیر استراتژیکی که تضمین کننده دستیابی به هدفها، کنترل ریسکها و مصرف مسئولانه منابع است.»(حساس یگانه، 1385).رو (Roe, 2004، حاکمیت شرکتی را به عنوان ارتباط بین هیئت مدیره، مدیران ارشد و سهامداران تعریف میکند. نهادهای حاکمیت شرکتی، سازوکارهای مکرری هستند که اختیار را بین این سه گروه تقسیم می کند و تصمیمهای گرفته شده در سازمان را تحت تأثیر قرار می دهند و تعدیل و کنترل می نمایند.سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در سال 2004، حاکمیت شرکتی را به این صورت تعریف می کند:«حاکمیت شرکتی مجموعه ای از روابط بین مدیریت، هیئت مدیره،سهامداران و سایر ذینفعان شرکت است.همچنین حاکمیت شرکتی، ساختاری را فراهم می کند تا هدفهای سازمان و ابزار دستیابی به این هدفها تعیین گردد و بر عملکرد مدیران در شرکت نظارت شود.»به طور جامع می توان گفت که حاکمیت شرکتی، قوانین،مقررات، ساختارها، فرآیندها، فرهنگها و سیستم هایی است که موجب دستیابی به هدفهای پاسخگویی، شفافیت، عدالت و رعایت حقوق ذینفعان می شود (حساس یگانه، 1385).
nحاکمیت شرکتی خوب، باید انگیزه های درست برای هیئت مدیره و مدیریت شرکت به وجود آورد تا آنها هدفهایی را که به نفع شرکت و سهامداران است، دنبال کنند. همچنین حاکمیت شرکتی باید کنترل اثربخش را نیز تسهیل کند (OECD, 2004).
nارکان حاکمیت شرکتی شامل کمیته حسابرسی، حسابرس مستقل، حسابرسی داخلی و هیئت مدیره می شود. به علاوه می تواند گروههای دیگر مانند سهامداران، سازمان های حرفه ای و دیگر ذینفعان را نیز دربر گیرد. (Staciokas & Rupsys, 2005). برای اطمینان از عملیات حاکمیت شرکتی، باید بین اجزای مختلف سیستم حاکمیتی، یعنی حسابرسی داخلی، مدیریت اجرایی، مدیر مالی، هیئت مدیره، سهامداران و حسابرسی داخلی، همکاری وجود داشته باشد. مطالعات مختلف نشان می دهد که نقش حسابرسی داخلی در حاکمیت شرکتی باید نسبت به سایر فعالیت های آن اولویت داشته باشد (Yassin et al., 2012).  در این تحقیق، نقش حسابرسی داخلی در حاکمیت شرکتی بررسی می شود.
چارچوب مفهومی حسابرسی داخلی
 
 
حسابرسی داخلی با سنجش و ارزیابی اثربخشی کنترل های سازمانی ابزار مهمی برای کنترل مدیریت است.
 

 

 نتیجه گیری

متن بالا فقط قسمتی از اسلایدهای  پاورپوینت میباشد، بعد از پرداخت آنلاین ، نسخه کامل فایل را دانلود نمایید 

تعداد اسلاید : 13
فرمت: پاورپوینت با قابلیت ویرایش  ppt

 

فروشگاه ما زیر مجموعه سایت filesell می باشد  که  دارای نماد اعتماد الکترونیکی  دو ستاره  وثبت شده در سامانه ساماندهی می باشد ( از بخش پیوندها قابل بررسی می باشد) بنابراین میتوانید با خیالی آسوده اقدام به خرید با درگاه های امن بانکی  نمایید

در صورت هرگونه مشکل در روند خرید و دریافت فایل از طریق بخش پشتیبانی ویا ایمیل سایت (بخش تماس با ما) مشکل خود را اعلام بفرمایید

در صورت نارضایتی ازفایل میتوانید مبلغ خود را پس بگیرید

با توجه به محدودیت های ایجاد شده توسط برخی از بانکها در خریدهایی با مبالغ کمتر از 5000 تومان مانند بانک ملی و ...،خواهشمند است جهت انجام این قبیل خریدها از کارتهای سایر بانکهای بدون محدودیت مبلغ استفاده فرمایید

امکان 10 بار دانلود با یک پرداخت در 5 روز اینده وجود داردپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,400 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 5,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Presentation1_1919606_5868.zip30.3k

پاورپوینت بهبود گزارش حسابرس

پاورپوینت بهبود گزارش حسابرس     پاورپوینت بهبود گزارش حسابرس مناسب برای ارایه کلاسی  در کنفرانس ها     بهبود گزارش حسابرس 1- عنوان                                              ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,500 تومان 4,400 تومان 20% تخفیف