با اطمینان خرید کنید

پاورپوینت بارورکردن ابرها و تشکیل باران مصنوعی

پاورپوینت بارورکردن ابرها و تشکیل باران مصنوعی

 

 

 

 

 

 

باروری ابر:

  1. کنترل سلولهای ابر یا سیستم های ابر جهت دستیابی به نتیجه مطلوب است.
  2. تولید باران با استفاده از هرعمل مصنوعی که با تحریک و تغییر در فرآیندهای درونی ابر انجام پذیرد.

معمولا باروری ابرها با اضافه کردن موادی خاص به نام عامل های باروری انجام میشود.

 

تاریخچه باروری در جهان:

 تاثیربارورسازی ابرها برای اولین بار در تاریخ12ژولای 1946در آزمایشگاه تحقیقاتی شرکت جنرال الکتریک امریکا  توسط  «وینسنت  شیفر»مشاهده شد.

 

او بلورهای  یخ خشک با  دمای ̊C  87- را به  داخل ابرهای مصنوعی تولید شده در«اتاقک ابر»که حاوی قطرکهای اَبَرسرد بودند رها کرد ومشاهده نمود، قطرکهای اَبَرسرد ازطریق فرایند انجماد به بلوریخ تبدیل شده وبه صورت برف درته اتاقک ابر ریزش نمودند

متعاقب آن :

در تاریخ13نوامبر1946همزمان با این تحقیقات، دکترلانگمویر، یک آزمایش میدانی روی یک ابرپوششی،روی کوهی در ایالت نیویورک انجام داد.

دمای این ابرکه در ارتفاعی حدود 4270مترازسطح زمین قرارداشت، ̊c20- بود.

 لانگمویر، 1/36کیلوگرم یخ خشک را در مسیری خطی با طول حدود 3مایل روی این ابر پاشید،مشاهده کرد در مدت 5دقیقه تمامی محتوای آب ابر به برف تبدیل شد.

برف حاصله درحدود 2000پا زیر ابر ریزش نمود وبه دلیل خشکی هوا قبل از رسیدن به زمین تبخیر شد.

سابقه باروری ابرها در ایران:

نخستین بار، در سال ۱۳۵۳ طرح باروری ابرها توسط وزارت نیرو برای افزایش ذخیره آبی سدهای لتیان و کرج، به‌وسیله یک شرکت کانادایی و با استفاده از ۳۰ دستگاه ژنراتور زمینی تصعید یدور نقره و یک هواپیما اجرا شد. میزان متوسط افزایش بارندگی در این طرح، ۱۳درصد گزارش شد.

در سال ۱۳۶۷، تجهیزات به‌جا مانده از طرح جاجرود و کرج به یزد منتقل شد و سپس عملیات باروری ابرها با استفاده از ژنراتور زمینی در ارتفاعات شیرکوه یزد اجرا شد.

با توجه به تاکید رئیس جمهور وقت (آقای هاشمی) در سمینار اقتصاد آب در آذر۱۳۷۵ مبنی بر ایجاد مرکز باروری ابرها، با ابلاغ وزیر وقت نیرو (آقای زنگنه) در بهمن ۱۳۷۵ مرکز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها در یزد تاسیس شد.

همچنین اجرای عملیات باروری در شهرهای اردبیل، زنجان، کرمان و شیراز نیز اجرا شده است،اما در شهرهایی مانند تهران به دلیل انجام پروازهای مکرر در2 فرودگاه بین المللی مهرآباد و امام خمینی، پرواز هواپیماهاي باروري ابرها، در سیستم پروازي اختلال ایجاد می کند.    زیرا این نوع پرواز مسیرمشخصی ندارد و هرجا ابرباشد به دنبال آن حرکت می کند لذا این روش پرواز مستلزم هماهنگی هاي زیادي است که در عملیات 26 آذر در تهران به خوبی اجرا شد.

 

 

 

تاریخچه باروری در جهان:

اهداف  باروری ابرها:

عامل بارورکننده

باروري ابر گرم:

باروري ابر سرد :

عوامل موثر در کنترل شروع ومیزان بارش یک ابر:

روشهاي باروري ابرها:

انواع روش های هوایی :

ارزیابی بارورسازی ابرها:

بارورسازی ابرهای همرفتی:

 

 

منابع:

 

متن بالا فقط قسمتی از اسلایدهای  پاورپوینت میباشد، بعد از پرداخت آنلاین ، نسخه کامل فایل را دانلود نمایید 

 

تعداد اسلاید : 39
فرمت: پاورپوینت با قابلیت ویرایش

 

 

 

فروشگاه ما زیر مجموعه سایت filesell می باشد  که  دارای نماد اعتماد الکترونیکی  دو ستاره  وثبت شده در سامانه ساماندهی می باشد ( از بخش پیوندها قابل بررسی می باشد) بنابراین میتوانید با خیالی آسوده اقدام به خرید با درگاه های امن بانکی  نمایید

 

در صورت هرگونه مشکل در روند خرید و دریافت فایل از طریق بخش پشتیبانی ویا ایمیل سایت (بخش تماس با ما) مشکل خود را اعلام بفرمایید

 

در صورت نارضایتی ازفایل میتوانید مبلغ خود را پس بگیرید

 

با توجه به محدودیت های ایجاد شده توسط برخی از بانکها در خریدهایی با مبالغ کمتر از 5000 تومان مانند بانک ملی و ...،خواهشمند است جهت انجام این قبیل خریدها از کارتهای سایر بانکهای بدون محدودیت مبلغ استفاده فرمایید

 

امکان 10 بار دانلود با یک پرداخت در 5 روز اینده وجود دارد

 

 

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,400 تومان
(شامل 10% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
barvar-kardan-abr-_1847116_5418.zip414.2k