با اطمینان خرید کنید

پاورپوینت اکوسیستم ها

پاورپوینت اکوسیستم ها

تعریف محیط زیست :

محیط زیست به مکانهایی گفته میشود که انسان به طور مستقیم و غیر مستقیم به آن وابسته است و همچنین زندگی و فعالیت های او با آن ارتباط دارد.
 
به عبارت دیگر محیط زیست یعنی محیطی که خداوند در آن همه چیز را فراهم نموده است تا زندگی برروی زمین برای جانداران امکان پذیر شود.
 
لایه بسیار نازکی از سطح زمین که از پوشش خاکی وهوا تشکیل شده است محیط زیست اصلی انسان است.
 
بین موجودات زنده و محیط زیست یک ارتباط وجود دارد. این ارتباط زنجیره های زندگی را برروی زمین به وجود آورده است. هر موجود زنده حلقه ای از این زنجیره را تشکیل می دهد. در نتیجه نبودن هر یک از موجودات زنده، این زنجیره زندگی را از بین می برد.
 
مجموعه ای از عوامل مختلف امکان زندگی را برروی کره زمین فراهم کرده اند. دراین میان سه عنصر اساسی وجود دارد که اگر هر یک از این عناصر نباشند ادامه زندگی بر روی زمین غیر ممکن خواهد شد. این عناصر عبارتند از: آب،  هوا و خاک .

آلودگی آب:

žآلوده شدن آب بیشتر به دلیل فعالیت های مختلف انسان که با هدف رفاه و پیشرفت صورت می گیرد ایجاد می شود.
žفاضلاب های خانگی،  کشاورزی و صنعتی: آلوده کننده آبهای زیرزمینی، رودخانهوها و دریاها هستند. فاضلاب ها دارای مواد آلودکننده خطرناک بوده و چنانچه نفوذ آنها به منابع آبی زیاد باشد مصرف آب آن منابع نه تنها برای انسان بلکه برای گیاهان و جانوران نیز خطرناک می شود.
žهر سال بیش از ده میلیارد تن مواد زاید از قبیل نمک، سموم شیمیایی، فاضلاب، نفت ومواد رادیو اکتیو به آب های این کره خاکی وارد می شود.
žآلودگی آب به طورعمده ممکن است موجب نابودی موجودات در محل دریاها و رودخانه ها شود و این تغییرات، محیط زندگی موجودات مفید را نا مساعد و خطرناک می کند.

راه های حفاظت از آب:

žافزایش آگاهی مردم در مورد ارزش آب وآلوده کننده های آن.
žقوانین و مقرراتی وضع شود که صاحبان صنایع را ملزم به تصفیه فاضلاب و استفاده مجدد ازآب نماید.
ž ایجاد سدهای کوچک خاکی برای جمع آوری سیلابها وهرزآبها و استفاده از آنها با ایجاد شبکه های اصولی آبیاری و استفاده از شیوه آبیاری قطره ای و بارانی و مانند آن که صرفه جویی آب در بخش کشاورزی را ممکن می سازد.
با کمی دقت و توجه می توان به میزان زیادی ازهدررفتن آب و تولید بیش از حد فاضلاب درمصارف خانگی جلوگیری کرد.

هوا:

žیکی از ضروریات زندگی بشر و دیگر جانداران، هواست. هوا گازی است بی رنگ، بی بو و مخلوطی ارعناصری مانند ازت، اکسیژن، هیدروژن و... اکسیژن عامل اصلی زندگی همه ی موجودات زنده است.

 

žانسان با دست یابی به نفت و گاز پیشرفت زیادی در صنعت داشته ولی با مصرف بیشتر نفت وگاز موجب آلودگی محیط زیست خود به ویژه هوا شده است.

 

žžبراثر فعالیت کارخانه ها و صنایع و ماشین ها و مصرف مواد نفتی وسوختی همواره گازهایی تولید می شود که هوا را آلوده می کنند وبرای همه انسانها بخصوص زنان باردار، مادران شیرده، کودکان وافراد سالمند ایجاد ناراحتی های مختلفی می نمایند. از طرف دیگر این گازها درطبقات بالای جو انباشته  می شوند و دور تا دور کره ی زمین را احاطه می کنند. این پوشش گازی، سبب بالا رفتن درجه حرارت هوای اطراف کره زمین شده است.

 

آسیب دیدگی لایه ازون که محافظ کره زمین دربرابر تشعشعات خورشید است. تغییرات آب وهوا، ایجاد سیل ها و خشکسالی های اخیر همه در اثر وجود همین  گازهای انباشته شده در جو است .  

 

آلودگی هوا:

žهرگونه تغییر در ویژگی های فیزیکی و شیمیایی عناصر تشکیل دهنده هوا را آلودگی هوا می گویند. مواد آلوده کننده هوا برای زندگی انسانها، جانوران، گیاهان وحتی برای اشیا و مواد زیان آور می باشند.
žžانسان به هنگام تنفس، اکسیژن وسایر گازها وذرات خطرناک را نیز تنفس می کند که این امر موجب بروز انواع اختلالات تنفسی می شود. همچنین آلودگی هوا سبب ایجاد حساسیت های پوستی وچشمی وبروز سایربیماریهای خطرناک درانسان می شود. در حال حاضر بیش از یک میلیارد نفر از جمعیت جهان در هوای آلوده و ناسالم تنفس می کنند. هر سال حدود3 میلیون نفر دراثرآلودگی هوا و بیماریهای قلبی وتنفسی ناشی ازآن می میرند.
 
 
 
 1. تعریف محیط زیست :
 2. آلودگی آب:
 3. راه های حفاظت از آب:
 4. هوا:
 5. آلودگی هوا:
 6. منابع آلوده کننده هوا دونوع هستند:
 7. خاک:
 8. عوامل آلودکننده خاک:
 9. راه های حفاظت از خاک:
 10. دلایل نابودی جنگل بسیار متنوع است که مهمترین آنها عبارتنداز:
 11. راه های حفاظت از جنگل:
 12. تنوع زیستی:
 13. اهمیت تنوع زیستی:
 14. روش های ساده حفاظت از تنوع زیستی :
 15. اکوسیستم
 16. دو مفهوم جامعه و زیستگاه در اکوسیستم مطرح می شود:
 17. ارتباط بین موجودات زنده در اکوسیستم
 18. تأثیر هم کنشی در جوامع
 19. انواع اکوسیستم
 20. بیوم چیست
 21. طبقه بندی اصلی بیوم ها به دو دسته بیوم خشکی و آبی است
 22. ارزیابی زیست محیطی:

 

متن بالا فقط قسمتی از اسلایدهای  پاورپوینت میباشد، بعد از پرداخت آنلاین ، نسخه کامل فایل را دانلود نمایید 

تعداد اسلاید : 67
فرمت: پاورپوینت با قابلیت ویرایش

 

فروشگاه ما زیر مجموعه سایت filesell می باشد  که  دارای نماد اعتماد الکترونیکی  دو ستاره  وثبت شده در سامانه ساماندهی می باشد ( از بخش پیوندها قابل بررسی می باشد) بنابراین میتوانید با خیالی آسوده اقدام به خرید با درگاه های امن بانکی  نمایید

در صورت هرگونه مشکل در روند خرید و دریافت فایل از طریق بخش پشتیبانی ویا ایمیل سایت (بخش تماس با ما) مشکل خود را اعلام بفرمایید

در صورت نارضایتی ازفایل میتوانید مبلغ خود را پس بگیرید

با توجه به محدودیت های ایجاد شده توسط برخی از بانکها در خریدهایی با مبالغ کمتر از 5000 تومان مانند بانک ملی و ...،خواهشمند است جهت انجام این قبیل خریدها از کارتهای سایر بانکهای بدون محدودیت مبلغ استفاده فرمایید

امکان 10 بار دانلود با یک پرداخت در 5 روز اینده وجود دارد

 

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,600 تومان
(شامل 10% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 4,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ecosystem-_1832266_2351.zip168.2k